Ekonomi

Gelecek Varlık yılın ilk yarısında 334,8 milyon TL kâr etti

Portföy yönetiminin lider şirketi Future Portföy, 2023 ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk yarısında bankacılık departmanının takibe aldığı kredileri 965,5 milyon TL bedelle devralan Future Varlık, , toplam anapara alacaklarını 21,8 milyar TL’ye, toplam yatırım tutarını ise 2,8 milyar TL’ye yükseltti.

Şirketin toplam tahsilatları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 140,1 artarak 1 milyar 199 milyon TL’ye, özkaynakları ise 1 milyar 128 milyon TL’nin üzerine çıktı. İlk 6 ay sonunda FAVÖK’ü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 148,1 artarak 790,1 milyon TL’ye yükselen Future Asset, bu dönemde net kârını da yüzde 76 artırarak 334,8 milyon TL olarak gerçekleştirdi.

“Yatırımcılarımıza verdiğimiz güveni pekiştirdik”

Future Portföy Genel Müdürü Sezin Ünlüdoğan, sürdürülebilir büyüme hedeflerine işaret etti. Ünlüdoğan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Hizmet anlayışımız ve güçlü insan kaynağımız ile bundan sonraki büyüme sürecini en uygun şekilde yönetecek stratejiler oluşturuyoruz. Future Asset olarak sürdürülebilir büyümemizde emin adımlarla ilerliyor, yatırımcılarımıza duyduğumuz güveni pekiştiriyoruz. İlk dönemin prestijiyle yakaladığımız başarı, yılsonu hedeflerimiz konusundaki kararlılığımızı artırıyor. İkinci dönemin prestijiyle yıl sonu hedeflerimize hızla ulaşacağımızı öngörüyoruz” dedi.

pervariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu