Haber

bianet editörünün ailesine ırkçı taciz ve saldırı

bianet editörü Ruken Tuncel’in ailesi, İstanbul Beylikdüzü’ndeki evlerinde ırkçı taciz ve saldırıya maruz kaldı. Saldırı sırasında Tuncel evde yoktu. Ancak ağabeyi Sinem Tuncel darp edildi, annesi ve teyzesi tehdit edildi. Olay dün akşam meydana geldi.

Bianet’in haberine göre annesiyle market alışverişinden dönen Sinem Tuncel, apartman giriş kapısında komşusu MY ile karşılaştı. MY burada aileye teorik suçlamalarda bulundu. MY, Sinem Tuncel’in kendisiyle konuşmak istemediğini söyleyince tükürdü.

Polisi aradığımda MY “Polis sana gelmeyecek. Kulağa nasıl geldiğini görmen için arayacağım. Ben devletim, ben polisim. Biz Trabzonluyuz, yakacağız sizi. Bu Aleviler, her ayak sizin üzerinizde. Uyuşturucu satmak senin, eroin kullanmak senin. Yürüyüşe çıkıyorsunuz, yürüyüşe çıkmak gibi değil. Benim bir pompam var, bir pompaya bakıyorsunuz. Ben dergiyi boşaltırım” dedi.

Daha sonra MY’nin kızı AY da olaya karışarak Sinem Tuncel’i darp etti. Sinem Tuncel’e saldıran AY, “Annemle konuşamazsın, anneme bağıramazsın, seni öldürürüm, ne kadar canın var, sıkışırsın” diyerek tehdit etti.

SİLAH ALACAĞINIZ KOMŞULAR ENGELLEDİ

Bina sakinleri dışarı çıkınca AY, Tuncel ailesine “Bunlar terörist”, anne MY, “Bunlar Ermeni, bunlar terörist” dedi.

AY’nin av tüfeği denilen çekmeli bir silahları olduğunu söyleyerek tehditlerine devam etmesi üzerine komşular devreye girdi. AY’yi konuta giderken durdurdu.

Dönen AY, bu kez Sinem Tuncel’in çenesine yumruk attı. MY ise eline sopa alarak Sinem ve Ruken Tuncel’in teyzelerine vurmaya çalıştı. Ortaya giren Sinem Tuncel’e darbe geldi ve yaralandı.

Olaya, o sırada ailenin yanında bulunan bir market çalışanı ve komşuları tanık oldu. Saldırı 112 ekibinin gelmesiyle sona erdi. Tedavi için hastaneye giden Sinem Tuncel, darp raporu aldı.

Aile daha sonra polise giderek söz vererek MY ve AY’den şikayetçi oldu. Tuncel ailesi de diğer komşusu EYY hakkında ‘tahrik ve hedef göstermeden’ suç duyurusunda bulundu. Polis merkezindeki tercümanlık sürecine ailenin avukatı Destina Yıldız da katıldı.

Tuncel ailesi daha sonra tedbir kararı alarak MY ve AY’nin kendilerine yaklaşmasını yasakladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu